Akıllı Telefondan Konum Atma

Akıllı telefondan konum atma ihtiyacını ortaya çıkaran pek çok şey olmaktadır. Özellikle akıllı telefonlara yeni yeni alışmaya çalışan kişiler için akıllı telefondan konum atma zor bir işlem olarak görülebilir. Konum atma işlemi kişilerin sandığı kadar zor olmayıp, aşağıdaki yöntemler aracılığıyla konum atmayı birkaç adım içinde sona erdirmiş olacaksınız:

Whatsapp Sayesinde Konum Atma:

Whatsappta konum atma ihtiyacınız sürekli olarak ortaya çıkabilir. Kişilere konumunuz hakkında bilgi göndermeniz için, yapmanız gereken şey son derece basittir. Sadece kişinin sohbet ekranını açarak, ekranda bulunan ataş simgesine dokunmanız gerekir. Burada konum yazısının üstüne tıkladığınızda GPS’ nin açılması gerektiğini söyler. GPS’ yi açarak otomatik olarak konumunuzu belirleyebilir ve karşı tarafa anında gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz konumu gören kişiler bunun üzerine tıklayarak, nerede olduğunuzu hemen görebileceklerdir.

Google Maps Üzerinden Konum Nasıl Atılır?

Google Maps üzerinden konum atma işlemi pek çok insanın aradığı şeyler arasındadır. Bu uygulamayı kullanarak herhangi bir kişiyle konumunuzu paylaşmak için, sadece şu adıma dikkat etmeniz yeterlidir. Uygulama ekranında mavi bir nokta belirmiş olacak bu sizin şuanda bulunmakta olduğunuz konumdur. Mavi noktanın üzerine hafifçe dokunduğunuzda ise, paylaş seçeneğini göreceksiniz. Bu seçenek üzerinden istediğiniz kişilerle konumunuzu anında paylaşabilirsiniz.

SMS Üzerinden Konum Atma Nasıl Yapılır?

Günümüzün halen vazgeçilemeyen şeylerinden biri de kısa mesaj servisidir. Bu alanı kullanmak isteyen kişiler sms ile konum atma işleminin nasıl yapılacağını düşünüyor olabilirler. Telefonunuzun türüne göre konum servisini bulabilirsiniz. Bazı telefonlarda SMS gönderme ekranında konum atma simgesi görülür. Bazı telefonlar ise yanda açılır menüyle konum atmanızı mümkün kılmaktadır. Kendi telefonunuzun türüne göre bu işlemi basit bir şekilde yerine getirerek, arkadaşınızla konumunuzu paylaşabilirsiniz.

Bunlar en kolay şekilde konum atabileceğiniz seçenekler olup, aynı zamanda çeşitli uygulamalar üzerinden de konum atabilirsiniz. Öte yandan telefonunuz destekliyorsa ilgili bölüme giriş yaparakta karşı tarafa konum atabilme şansınız bulunur. Bu sayede herhangi bir programa girmeye gerek bile kalmadan, doğrudan konumunuzu istediğiniz kişiye çok kısa bir süre içinde göndermiş olursunuz.

 

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.