Android Telefonu Rootlama

 

Android telefonu rootlama işlemi bugüne kadar kullanmak istediğiniz tüm özelliklere ulaşmanızı sağlayacak. Telefonun daha geniş bir şekilde kullanılmasını sağlayan bu işlem, size daha özgür bir alan sağlıyor. Pek çok yararı bulunan rootlama işleminin geri dönüşü olmadığı için, bu işlemi yapıp yapmayacağınıza iyi karar vermeniz gerekiyor. Çünkü bu işlem sonrasında garantinin tamamen etkisiz kalacağı biliniyor. Eğer telefonun garantisini bitirecek bu işlemi yapmaktan yanaysanız, telefonun garantisinin biteceği döneme kadar beklemeniz tavsiye ediliyor. Android telefonu rootlama işleminde  en güvenilir yolu ise şu şekilde olacaktır:

Magisk Sayesinde Android Telefonu Rootlamak:

Adroid telefonu root yapma işlemi

Magisk sayesinde android telefonlar daha kolay bir şekilde rootlanabiliyor. Bu uygulamanın sağlamış olduğu pek çok avantajda var. Her açıdan daha rahat adımlarla root işlemini yapmak isteyen kullanıcılara bu yöntem öneriliyor. Böylelikle kısıtlı olan android telefonlar daha serbest bir şekilde kullanılmaya başlıyor.

Magisk root yapmanın kolay yolu olarak telefon kullanıcılarına bir alternatif oluyor. Normal root işleminden daha güvenli olduğu için, pek çok kitlenin de beğenisini kazanmış olan bir uygulamadır. Ayrıca yapılan root işlemini geri alabilmek gibi bir ihtimaliniz de bulunuyor. Açık kaynak kodlu bir kullanım sunan Magisk, her açıdan root işlemi için ilk tercih edilecek uygulamalardan biri olarak sayılıyor.

Magisk İle Root Yapma:

magisk root yapma
magisk-root-yapma

Root nasıl yapılır diye merak edenler ilk olarak Magisk uygulamasını edinmelidir. Bu uygulama pek çok telefonla birlikte sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Bu uygulama sayesinde root işlemini başlatmak için öncelikle telefonunuzun ayarlar bölümünden bilinmeyen kaynaklara izin vermeniz gerekir. Ardından yüklemeyi başlatabilir ve uygulamayı telefonunuza yükleyebilirsiniz. Uygulamada açılır bölümde begin yazısına tıklayarak root işlemini gerçekleştirin. Uygulama içinde bulunan tüm çarpı işaretleri yeşil olduğunda root işlemi tamamlanmış olacaktır.

Öte yandan bunların haricinde bir root seçeneğinin bulunmadığını belirtmek gerekiyor. Güvenilir seçenekler arasında ön plana çıkan bu uygulamalar, sizin ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmadan root için bir sonuç verecektir. Bu şekilde telefonunuzu biraz daha sınırsız bir hale getirebilir ve daha fazla yararlanmayı mümkün hale çekebilirsiniz.

 

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.