Google’dan Konum ve İnternet Geçmişi Otomatik Olarak Silinebilecek Açıklaması

Google ve Apple konum ve internet geçmişi artık otomatik olarak silinebilecek açıklaması yaparak insanların internet geçmişlerini manuel olarak silmelerine gerek kalmadığının müjdesini verdi. Konum geçmişinden ziyade büyük bir kitlenin internet geçmişlerini sildiğini hergün duyuyoruz. Bu işlem büyük zahmerler vermekteydi ama artık gerek kalmadı çünkü internetteki verileriniz otomatik olarak kaldırılabilecek.

3 İla 18 Ay Arasındaki Geçmişiniz Otomatik Olarak Silinebilecek

Google ve Apple ortak konferansında ele alınan ve hayata geçirilen bu özellik geçmişi silme araç çubuğundaki 2 seçenek ile aktif edildiğinde kullanılabiliyor. Google, Google Hesabınız için Konum Geçmişinizi ve Web ve Uygulama Etkinliği verilerinizi belirli bir süre sonra otomatik olarak silmenizi sağlayacak yeni bir özellik sunuyor. Verileri 3 veya 18 ay sonra silebileceksiniz ve zamanla yuvarlanma esasına göre silinmeye devam edecek.

Arama devinin konum izleme uygulamaları, Google’ın Konum Geçmişi ayarını kapattığınızda bile sizi izlemeye devam edeceği ortaya çıktığında geçen yıl başını belaya soktu. Konumunuzun izlenmesini tamamen durdurmak için, “Web ve Uygulama Etkinliği” ayarını da kapatmak için ayarlarınızı incelemelisiniz.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.