Hackten Korunmak İçin Yöntemler

İnternetin kullanım alanları git gide artmaya başladı. Artık her konuda internetten yararlanılabiliyor. Durumun böyle olması da, hack sorunlarını daha çok ortaya çıkarmaya başlamıştır. Hackten Korunmak İçin Yöntemler olarak yapabileceğiniz şeyler bulunur. Böylelikle hacklenme riskini azaltabilirsiniz.

İçindekiler

Güvenli Programları İndirin:

Bazı programlar sadece kişinin bilgisayara ulaşma yollu olarak tasarlanır. Bunları ulaştığınızda bilgisayarınızın kötü niyetli kişilerin eline geçmiş olacaktır. Bu yüzden sadece güvendiğiniz kaynaklardan program indirmelisiniz. Güvendiğiniz kaynaklar dışındaki programları taratmadan yüklemek, hacklenme nedeni olabilir.

Virus Programı Kullanın:

İndirdiğiniz dosyalar, programlar gibi küçük boyutlu dosyaları taratarak işe başlayabilirsiniz. Bunun için program exe dosyasına hiç tıklamadan, virus total sitesini kullanabilirsiniz. 30’a yakın antivirüs programı ile taranan dosyaların kötü niyetli olup olmadığını bu sayede öğrenebilirsiniz. Hackten Korunmak İçin Yöntemler arasında buna mutlaka dikkat etmeli ve her indirdiğiniz dosyayı taratmadan bilgisayara yüklememelisiniz.

Maillerin Güvenliğini Güçlendirin:

Mail hesabınızın hacklenmesini istemiyorsanız, onun durumu için iyileştirici yollar denemelisiniz. Sadece mail adresi oluşturmak ve bir parola girmek yeterli olmayacaktır. Mail güvenliği için güvenlik sorusu, telefon numarası, ek e-posta gibi adımlara da dikkat etmelisiniz. Özellikle mutlaka maillerinizi bir telefon numarasıyla ilişkilendirmeniz gerekir. Bu sayede mailinizin hacklenme sorununu tamamen ortadan kaldıracaksınız.

Kapsamlı Bir Virüs Programı Tercih Edin:

Bilgisayarınıza tam koruma sağlayacak bir virüs programı tercih etmeniz iyi olacaktır. Free versiyonlar tam olarak kapsamlı korumaz sağlamaz. Bunun yerine seçtiğiniz bir virüs programının tam sürümünü almayı deneyebilirsiniz. Edindiğiniz programla da otomatik taramalar planlayarak, kötü niyetli olayları tespit edebilirsiniz.

Facebook ve Mail Linklerine Tıklamayın:

En çok hacklenme nedenleri arasında Facebook gibi sosyal medya siteleri gelir. Burada hackerlar daha fazla bulunurlar. Ve çeşitli linklerle kişilerin hesaplarına sızmaya çalışırlar. Bu tuzağa düşmemek için, bilinmeyen linklere tıklanmaması iyi olacaktır. Ayrıca facebook sohbet kısmında da bu linkler çokça görünebilir. Çoğu kötü niyetli olan bu linklere tıkladıktan sonra, hesap başkasının eline geçebilir. Ayrıca maillere de bu tarz linkler düşebilir. Bu yüzden güvenilir adreslerden gelmeyen linklere tıklamak önerilmez. Linklerin taratıldıktan sonra açılması tavsiye edilir. Hackten Korunmak İçin Yöntemler ile ilgili anlatacaklarımız bukadardır umarım yardımcı olabilmişizdir.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir