Instagram Emoji Kısayolları

Instagram; sürekli geliştirilen içerikleri ve kullanım özellikleri sayesinde rakibi olduğu birçok sosyal medya uygulamasına fark atmaktadır. 2018 sonunda uygulamaya konulan ve geliştirilme aşaması hala daha devam eden yeni profil tasarımlarına ek olarak Instagram emoji kısayolları sayesinde kullanıcılarının işini daha da kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Bu tip uygulamalar ile hedeflenen şey ise hiç şüphesiz Instagram kullanıcılarının Instagram’dan daha çok zevk almasını sağlamaktır. Instagram’ın kullanım özellikleri ne kadar kolaylaştırılırsa insanların Instagram’da geçireceği vakit bir o kadar artacaktır.

Instagram’da Neden Emoji Kullanılmalı?

Akıllı telefonların insan hayatına girmesinin ardından Instagram başta olmak üzere birçok sosyal medya uygulamasında emoji kullanılması yaygın hale gelmiştir. Emojiler sayesinde insanlar, aktaramadıkları düşünce ve duygularını daha rahat ifade etme şansına sahip olurlar. Instagram’da emoji kullanmanın gereksiz olduğunu düşünenler olsa da yapılan araştırmalara göre durum hiç öyle değil! İnsanların gülen surat emojisi gördükleri zaman bu emojiyi normal bir gülen insan suratı olarak algıladığı, daha doğrusu beynin bu şekilde faaliyet gösterdiği kanıtlanmıştır. Emojilerin geliştirilmesi noktasında yakın zamanda devreye Animoloji’lerin girmesi planlanmaktadır. Animoloji’ler sayesinde duyguların ortak dili olarak bilinen emojiler artık gerçek zamanlı yüz ifadelerini taklit edebilir bir nitelik kazanacaklardır. Apple; emojilerin kişiselleştirilmesi noktasında geçmişten beri aktif olarak çalışmaktadır. Yakın zamanda yüz tanıma teknolojisinin Instagram başta olmak üzere birçok sosyal medya uygulamasında kendisini göstereceği tahmin edilmektedir.

ınstagram emoji kısayolları

Instagram Emoji Kısayolu Neler Vaat Etmektedir?

Instagram; Facebook tarafından satın alındıktan sonra yaptığı değişikliklerle gelecek vaat etmektedir. Instagram emoji kısayolları; her şeyden önce kullanıcıların işinin kolaylaşmasını sağlayacaktır. Emoji kısayolları sayesinde kullanıcıların Instagram’da daha çok zaman geçirmesi mümkün olacaktır. Emoji kısayollarının IG Shopping ile gündeme gelmesinin ardından platforma eklenmesi tüm Instagram kullanıcılarını memnun etmiştir. Bilhassa emoji kullanmadan duramayanların emoji kısayolları özelliğini çok beğeneceğinden rahatlıkla bahsedilebilir. Instagram’da herhangi bir gönderiye yorum yapmak isteyenler, yorum ekranının en alt bölümünde en çok kullandıkları emojileri görme şansına sahip olacaklardır. 2018 yılının Mayıs ayından beri birçok defa test edilen bu özelliğin bu kadar kısa zamanda uygulamaya konması şaşırtıcı olmuştur. Bunun yanı sıra, hikayelere emoji ile cevap verme özelliği; emoji kısayollarına dair bir yeniliğin kısa zamanda geleceğini gösteren önemli bir detay olmuştur. Instagram emoji kısayolları sayesinde her yaştan Instagram kullanıcısının artık daha çok emoji kullanacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Hızlı Yorum Yapmak İçin Emoji Kullanımı

Instagram emoji kısayolları sayesinde paylaşımlara emoji kullanarak hızlı ve anlamlı cevaplar vermek mümkün olacaktır. Bu özelliğin bilhassa duygularını ifade ederken emoji kullananları sevindireceği kesindir. Yorumlara emoji ile cevap yazanlar, en çok kullandıkları emojiyi tüm emoji tablosu içerisinden aramakla uğraşmayacaklardır. Instagram emoji kısayollarının test aşamasını geçip herkes için uygulamaya konmasının ardından kısa zamanda olumlu geri dönüşler aldığı bilinmektedir. Bu özelliğin yalnızca gönderiye yorum yapmak için kullanıldığından bahsedilebilir. Bunun yanı sıra, yeni emoji çubuğunun klavyenin bir hikayeye yanıt vermesi, kendi yazılarının alt yazıya yazılması gibi noktalarda kullanılmayacağını ifade etmek gerekir. Kısaca ifade etmek gerekirse, 2018 yılının Eylül ayından itibaren hem Android hem de iOS platformlarındaki Instagram güncellemesinin ardından Instagram emoji kısayollarını kullanmak mümkün olmuştur. Instagram emoji kısayollarının Instagram’ın kişiselleştirilmesi noktasında oldukça faydalı olduğu söylenebilir. Örneğin, en çok kalp emojisi kullananlar, bu emojiyi yorum yaparken, sohbet ederken bir anda karşılarında göreceklerdir.

ınstagram emoji kısayolları

Instagram Emojileri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Emojiler, dijital dil olarak herkes tarafından kullanılmaktadır. Emojilerin yaratıldığı yer ise şaşırtmayacak şekilde Japonya’dır. Japonya’da tasarlansa dahi emojilerin bilhassa Amerikan gençliği tarafından şu anki haline getirildiği söylenebilir. Emojiler; günümüzün kültürel fenomeni olarak bilinmektedirler. Emoji sanat sergileri, emoji sosyal ağları, emoji videoları, emoji şiir kitapları gibi birçok ürün, emojiler sayesinde ortaya çıkmıştır. Instagram’da neden bu kadar çok emoji kullanıldığı herkes tarafından merak edilmektedir. Emojilerin bu kadar çok kullanılma sebebi, hiç şüphesiz, uzun bir cümlenin anlatmak istediği şeyi en yalın ve kısa haliyle anlatıyor olmasıdır. Bunun yanı sıra, Instagram üzerinden iş yazışması yaparken emoji kullananların karşıdakilerce daha güçlü bir birey olarak algılandığı kanıtlanmıştır. Tüm bunlar dikkate alındığında Instagram emoji kısayollarının ileride de çok faydalı olacağı yorumu yapılabilir.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.