Instagram’ın Yerini Sohbet Odaları Alıyor!

Instagram; 2010 yılında kurulan, birkaç yıl sonra Facebook tarafından satın alınan, 300 milyondan fazla kullanıcısı olan bir sosyal medya uygulamasıdır. Instagram’ı anlatmaya pek gerek olmasa da Instagram‘da neler yapabildiğinizden biraz bahsedelim! Instagram’da fotoğraf veya video paylaşabilirsiniz. Takip listenizde olan kişilerin paylaşımlarını görebilirsiniz. Gönderilerine yorum yapabilirsiniz. Paylaşımlarına beğeni atabilirsiniz. Filtreler sayesinde çok daha hoş fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızı fotoğraflara etiketleyebilirsiniz. Beğendiğiniz veya arkadaşlarınızın beğendiği fotoğrafları görebilirsiniz. Diğer kullanıcılara özel mesaj gönderebilirsiniz. Sonuç olarak, Instagram sayesinde etkili bir sosyal medya hesabına sahip olabilirsiniz. Peki, gerçekten de Instagram’da mutlu olabilir misiniz? Instagram’ın samimiyetine inanıyor musunuz? Geçmişte sohbet odalarından aldığınız zevki Instagram’da vakit harcarken alıyor musunuz? Gelin, hep birlikte irdeleyelim!

Instagram Mı Yoksa Sohbet Odaları Mı?

Instagram; gösterişli bir sitedir. Fotoğraflar, insanların beğenisini kazanmak adına defalarca incelendikten sonra paylaşılmaktadır. Instagram; şekilciliğin en çok görüldüğü sitedir. İnsanların tek derdi, başkalarının nerede ne yaptığıdır. Hava atma kavramı; Instagram sayesinde varlığını devam ettirmektedir. Bu noktada, Instagram’ın samimiyet bakımından asla sohbet odalarının yerini alamayacağını itiraf etmek gerekir. Instagram’da çok sayıda takipçisi olan popüler hesap sahiplerine 2000’li yıllarda sohbet odalarındaki kadar mutlu olup olmadıklarını sorsak onlar da mutlu olmadıklarını ifade edeceklerdir. Kısaca özetlemek gerekirse, Instagram’da görsellik ön plandayken sohbet odalarında samimiyet, paylaşım ve her şeyden önemlisi fikirler ön plandadır.

Sohbet Odalarının Instagram’a Kıyasla Artıları

Sohbet odalarında karşınızdakinin adını bilmeden, nasıl gözüktüğü hakkında en ufak bir fikre bile sahip olmadan onunla dertleşebilirsiniz. Sohbet odalarında insanların tek derdi, sohbet etmek ve bir şeyler paylaşmaktır. Hiç kimse, sosyal statüsü hakkında bilgi vermeye gerek duymaz. İnsanlar, geçen yaz nereye gittiğini anlatmaktan ziyade karşısındakinin derdine çözüm bulmak adına kendilerini yorarlar. Sohbet odalarında insanlar, kendilerini beğendirme derdine düşmezler. Daha çok beğeni almalıyım düşüncesiyle insanların beklentilerine uygun davranmak zorunda hissetmezler. Kısaca ifade etmek gerekirse, sohbet odalarında samimiyet, saygı, fikir paylaşımı, karşılıklı güven gibi Instagram’da maalesef bulunmayan değerleri bulabilirsiniz. Bu noktada, 2020’li yıllara girsek bile tercihiniz sohbet odaları olmalıdır.

PaYLaŞşşş

One thought on “Instagram’ın Yerini Sohbet Odaları Alıyor!

  • Geri bildirim: Elif

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.