Mobil Uygulamalar ile Gelen Tehditler

Her birey kişisel sosyal medya hesaplarına daha kolay erişmek için o mobil uygulamayı telefonuna indirmeyi tercih etmektedir. Bir uygulamayı her indirdiğinizde, genellikle uygulamanın telefonunuzdaki her şeye erişmesine izin veren izinleri ayarlamanız gerekir. Uygulama kişisel ve şirket bilgileri arasında ayrım yapmadığından, kötü amaçlı bir uygulamayı indirmek kişisel verilerinizi, şirket verilerinizi ve hatta ağınızı tehlikeye atabilir. Bazı mobil uygulamalar kötü amaçlı yazılımdır. Telefonunuzda, bilgisayarınızda ve ağınızda güvenlik açıkları oluşturur, çünkü bunlar kullanıcı profilinizden bilgi çeker ve ardından onu hedefli saldırılar oluşturmak için kullanır.

Kendinizi Nasıl Koruyabilirsiniz?

Sosyal medyadan tamamen kaçınmak çoğu işletme için pratik bir seçenek olmadığından, sosyal medya kaynaklı tehditlere karşı başka önlemler alınması gerekmektedir.

İlk olarak, kapsamlı bir BYOD politikası esastır ve her kullanıcı cihazının (hem mobil hem de kurum içi) en güncel ve kapsamlı kötü amaçlı yazılım ve virüs koruması, güvenlik duvarları ve güvenlik yazılımı ile donatılmış olması gerekir. Ek olarak, kişisel cihazla ilgili şüpheli bir ihlal olması durumunda, problem çözülene kadar cihazı silmek veya kilitlemek için bir protokol olmalıdır.

Bu nedenle, şirketler sosyal medya ve güvenli bir şekilde indirilebilecek uygulamalar hakkında kapsamlı bir politikaya ihtiyaç duyuyorlar. Sosyal medya koordinatörleri, tehditler konusunda eğitimli ve güncel olmalı ve sosyal medyanın potansiyel tehlikelerini anlamalıdır. Bir şifre politikası oluşturun ve yetkisiz erişimi engellemek için sosyal medya hesaplarını ana şirket ağından veya buluttan ayrı e-posta adresleriyle ilişkilendirmeyi düşünün.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.