Sohbet Siteleri Twitter’dan Daha Fazlasını Sunuyor!

2006 yılında kurulan Twitter; 2010’lu yıllarla beraber ülkemizde aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Twitter; en başta insanların fikirlerini 140 karakterle ifade etmesini mümkün kılan bir siteyken geçtiğimiz yıllarda karakter sayısını 280’e çıkartarak ciddi bir atılım yapmıştır. Twitter sayesinde insanlar, anlık durum paylaşımı yapabilirler. Başka kişilere ait olan hesapları takip edebilirler. Farklı hesaplardan retweet yapabilirler. Yine farklı kullanıcıların paylaşımlarına beğeni atabilirler. Twitter; dm sistemi sayesinde birbirini takip eden kullanıcıların birbirlerine mesaj atmasını mümkün kılmaktadır. Bir başka deyişle, Twitter sayesinde hem başkalarının paylaşımlarını görebilirsiniz hem de takipçilerinize özel mesaj atabilirsiniz. Twitter; dışarıdan kusursuz bir site gibi gözükse de aslında oldukça sıradan yapısından dolayı eskisi kadar popüler olmamaktadır. Bilhassa, daha aktif iletişim için insanların tercihi sohbet siteleri olmaktadır.

Twitter’in Sohbet Siteleri Karşısında Değer Kaybetmesinin Sebepleri

Twitter’in herhangi bir sohbet sitesine kıyasla çok az şey vaat ettiği söylenebilir. Twitter; genellikle haber almak amacıyla kullanılmaktadır. İnsanların iletişim kurmak için bilhassa kullandığı bir site değildir. Ayrıca, Twitter’da istediğiniz kişiye mesaj atma ayrıcalığına sahip olamazsınız. Çünkü, bazı hesaplar korumalıdır. Bir başka deyişle, iletişim imkanlarının sınırlı olduğu bir sitedir. Buna ek olarak, Twitter’da birçok fake hesap bulunmaktadır. Fake hesaplar yüzünden kendi adıyla sitede bulunmayan kişilerle iletişim kurmak güvenli olmaz. Ayrıca, fake hesaplar, hiç şüphesiz Twitter’in kalitesini düşürmektedir.

Sohbet Sitelerinin Twitter’den Farkları

Sohbet sitelerini tercih ederseniz yalnızca iletişime odaklanırsınız. Sohbet siteleri, başka insanlarla doğrudan paylaşım yapmanıza olanak sağlar. Karşınızdakiyle özel olarak yazışma şansına sahip olursunuz. Twitter’da olduğu gibi attığınız twitlerin başkası tarafından görüntülenmesi mümkün değildir. Bu noktada, tercihiniz sohbet siteleri olursa daha güvenli bir iletişim sağlarsınız.  Çünkü avantaj olarak  Sohbet Siteleri  Twitter’dan daha fazlasını sunuyor. Daha çok ve daha farklı özelliklere sahip insanlarla tanışmak istiyorum diyorsanız tercihiniz yine sohbet siteleri olmalıdır. Sohbet sitelerinin içerisinde yaş, mekan, nitelik, nicelik gibi kavramlara göre ayrılmış sohbet odaları yer almaktadır. Twitter’da olduğu gibi insanların kim olduğunu anlamak için profillerinde gezme zorunluluğu hissetmezsiniz. Bu noktada, hiç düşünmeden Twitter’ı bırakıp sohbet sitelerine geçiş yapmalısınız.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.