Sosyal Medya ile Sohbet Odalarının Birbirinden Farkları Nelerdir?

Sosyal medya siteleri olan Facebook ve Instagram gibi sitelerde bireyler çoğunlukla yakın arkadaşlarıyla vakit geçirmekte ve aşk gibi yakın ve özel ilişkileri sosyal medya ortamında bulmak biraz zorlaşmakta. Tek gecelik bir birliktelik için profil beğenmek ve resim seçmek adına Instagram ve Facebook gibi sitelere girebilirsiniz ve bu siteler bunun için idealdir; ancak iş sohbete, arkadaşlığa, dostluğa ve koşulsuz aşka gelince bu sitelerde aradığınızı kolayca bulamayabilirsiniz. İşte sohbet sitesi gibi siteler, arkadaşlık sitesi gibi arkadaş bulma siteleri, aşk siteleri bunun içinde.

Flört etme sitesi gibi birçok formatta yer alan siteler mevcut ve bu platformlar bireylere doyasıya tanışma, sohbet etme ve yakınlaşma imkanı sunuyor. Bireylerin böyle sitelerde resimleri ve ne kadar havalı olduğu çok da önemli olmayabiliyor. Çünkü bu siteler “sohbet siteleri” ve insanlar buralarda sadece sohbet etmek için varlar. Sohbet güzel gider ve ilerlerse bu arkadaşlık sitesi sizin için hayatınızı değiştiren bir platform olabiliyor.

Sosyal Medya mı Yoksa Sohbet Siteleri mi Daha Güvenli?

Sosyal medya sitelerinin başında gelen Instagram ve Facebook sitelerinde profil seçerek başlayan arkadaşlıklar varken, sohbet sitelerinde bu durum biraz değişiyor. Adı üstünde “sohbet sitesi” veya “arkadaşlık sitesi”. Hatta evlenmek üzere uzmanlaşmış siteler mevcut bunlara da “evlilik sitesi” deniyor. Bu siteler eş bulma sitesi görevi görerek adeta yuva kuruyor ve aileler oluşturmaya yardımcı oluyor.

 

Elbettte evlilik siteleri her zaman bu görevi icra etmek zorunda da değil; çünkü bireyler kendilerine uymayan kişileri tanışma sürecinde eliyorlar. Bu tanışma ve flört sürecinde elbette çok yakınlaşma olabiliyor ve kişiler karı koca hayatı yaşayabiliyorlar. İşte bu yakınlaşmaları kullanmak için, evlenme amacında olmayan birçok kötü niyetli insan da bu sitelere adeta “ilişki yaşamak” amacıyla üye olabiliyor. Bu kişilerin cinsiyetinin ne olduğu da önemli olmuyor; çünkü güvenli bir platform olarak görülen evlilik siteleri ve benzeri siteler aracılığıyla flörtler bile daha “güvenli” hale getirilmek isteniyor.

Sosyal Medya Güvenli mi? Sohbet Odaları ve Sohbet Sitelerinin Farkı

Burada asıl konu her zaman yukarıda da yazdığımız gibi “güven”. Bu yüzden flört dahi etmek için birini arayan bireylerin seviyeli ve güvenli sitelerde vakit geçirmesi önemli. Sosyal medyada her türlü insan olduğu ve tüm aile çevremiz orda olduğu için yeni birileriyle tanışmak ve profili riske atmak biraz mantıksız gibi görünüyor. Ancak üye olunan sohbet sitesi, evlilik sitesi ve arkadaşlık sitesi gibi uygulamalar ve sohbet odaları hizmet veren bir takım sohbet sitesi amaçlı platformlar gizliliği sağladığı için sosyal medyadan kendisini ayırıyor.

Günümüzde seviyeli ilişki yaşamak isteyen birçok birey artık sosyal medyadan tamamen kopmuş durumda ve yukarıda anlattığımız güven ve gizlilik sebepleriyle sohbet siteleri ve arkadaşlık sitelerine ve hatta evlilik sitelerine yönelmiş durumdalar.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.