Telefon Suya Düşerse Yapılması Gerekenler

Sürekli kullandığımız telefonların çoğu suya dayanıklı olmayan malzemelerden yapılarak satışa sunulmaktadır. Günlük kullanımın bu kadar sık olduğu bir cihaz olması nedeniyle, kazalar meydana gelebilir. Telefon Suya Düşerse Yapılması Gerekenler nelerdir diye düşünenlerin sorunlarını çözecek şeyler bulunur. Bunların yapılmasıyla telefonun alacağı zararların önüne geçilebilir.

Uygulanması Gereken Adımlar:

Telefon havuz, deniz ve günlük kullanım sırasında suya maruz kalabilir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken basit adımlar bulunur. Bu şeyler telefonun daha çok zarar görmesini engelleyecektir.

Öncelikle Telefon Suya Düşerse Yapılması Gerekenler arasında telefonunuzu kapatmanız önerilir. Başka adımlara geçilmeden telefonunuzun kapalı olduğuna emin olmalısınız. Telefonu bekletmeden ve başka işlemler yapmadan ilk olarak telefonu kapatmak gerekecektir. Daha sonra telefonun içindeki bataryayı yerinden çıkarmalısınız. Bu unutmamanız gereken bir adım olmalıdır. Ayrıca telefonun hat ve hafıza kartı gibi ayrılabilen parçalarını da çıkarmanız gerekir. Bunlar oldukça hassas parçalardır. Bunları telefondan çıkardıktan sonra uzun bir müddet kurutmanız gerekir. Kurutma işlemi telefonu zararlı etkilerinden kurtarmak için önemli bir adım olacaktır. Bu durumda kurutma şeklinize dikkat etmeniz tavsiye edilir. Telefonunun içine giren suyu bir cihaz yardımıyla dışarı çıkarmanız gerekecektir.

Bunun için işe yarayacak vakum cihazlarını kullanabilirsiniz. Bunlar telefonda biriken suyun dışarı atılmasını sağlayacaktır. Telefon suya düşerse yapılması gerekenler arasında buna mutlaka dikkat etmek gerekecektir. Eğer telefonu vakumlamak için herhangi bir cihaza sahip değilseniz, bunu kendi yöntemlerinizle de yapabilirsiniz. Bunun için ağzınızla vakum yapabilir ve telefondaki suyun dışarı çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuzu hiç açmadan ve pilinden ayrılmış şekilde kurumaya bırakın. Saç kurutma makineleri gibi yöntemleri kullanmanız da bu konuda tavsiye edilmez. Bu konuda doğal yöntemleri kullanmak daha iyi olacaktır. Bu doğal yöntemlerin başında Telefonu 2 gün boyunca kurutmak için bırakmanız yeterlidir. Bu aşamadan sonra su kaçan telefonun durumunu öğrenebilirsiniz. Bekledikten sonra telefonda nemlenmeler görüyorsanız, iyice silmeye devam edin. Daha sonra telefonu açarak kullanmaya başlayın. Cihazı açmak için tamamen kurumuş olmasına dikkat edin. Eğer önemli bir sorunu yoksa telefon yeniden çalışmaya başlayacaktır.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.