Twitter’den konum kullanma özelliğine son

Twitter kullanıcılarının ayrıntılı olarak konum paylaşım özelliğini kaldırma kararı aldı. Bu kararın ardındaki gerçeğin ise geçmiş aylarda yaşanan ve çok konuşulan bilgi sizdirilması ve paylaşılması olduğu sanılıyor. Twitter’in açıklamasına öre , iOS uygulamasını kullananların konum bilgilerini yanlışlıkla iş ortaklarıyla paylaştığını duyurmuştu.

Twitter kullanıcıları bu özellik sayesinde konum bilgileri ve ayrıntılı koordinat bilgilerini en ince ayrıntısına kadar gönderebiliyordu. Yaşanan veri sizdirilması sorununun ardından Şöyle bir açıklama yaparak ”Ayrıntılı konum özelliğini çoğu kişi kullanmadığı için ve biz de Tweet atma deneyimini basitleştirmek istediğimiz için bu özelliği kaldırıyoruz. Güncellenen kamera özelliğini kullanarak Tweet atarken ayrıntılı konum özelliğini kullanabileceksiniz.”

Buradan anlaşılan o ki genel  konum paylaşımına devam edilecek ama ayrıntılı koordinatlar yerine sadece konum paylaşım bilgisi olarak sadece semt görülecek.  Sosyal medyalardaki bu veri sızdırılma sorunu kullanıcı bazında olumsuz karşılanmaktadır. Güven ve huzur ortamının yeniden oluşması için gerekli adımları atmaya başlamışlardır.

PaYLaŞşşş

One thought on “Twitter’den konum kullanma özelliğine son

  • Geri bildirim: Banu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.